Partia ufa HGW. Pani prezydent szefową warszawskiej Platformy

Wiktor Raczkowski    2013-10-05 18:25:25

Na tydzień przed referendum, w którym warszawiacy zdecydują o losie Hanny Gronkiewicz – Waltz, członkowie warszawskich struktur PO dali wyraz swojego wsparcia i zaufania do urzędującej pani prezydent powierzając jej stanowisko szefowej stołecznej Platformy.


Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/gronkiewiczwaltz

Hanna Gronkiewicz – Waltz była jedyną kandydatką ubiegającą się o stanowisko przewodniczącego. Jej kandydaturę poparło 395 uczestników partyjnego zjazdu. Łącznie oddano 489 ważnych głosów. Za panią prezydent opowiedzieli się m.in.: Małgorzata Kidawa – Błońska, dotychczasowa przewodnicząca warszawskiej Platformy oraz Andrzej Halicki, szef mazowieckich struktur partii. Widać więc, że w przeddzień próby PO stoi za Hanną Gronkiewicz – Waltz murem.

- W imię odpowiedzialności za wspólnotę wartości i celów, jaką jest Platforma, jestem gotowa wziąć na siebie odpowiedzialność przewodzenia – mówiła do uczestników zjazdu pani prezydent. Tuż po wyborze nowa przewodnicząca zwracała także uwagę, że największym wyzwaniem stojącym przed stołecznymi strukturami partii jest zbliżające się referendum. - Nie możemy dopuścić do zerwania 4-letniego kontraktu między władzami samorządowymi a wyborcami. Samą inicjatywę zorganizowania referendum porównała do zasady liberum veto, którą wykorzystywano do zrywania sejmów oraz destabilizacji kraju. - Liberum veto doprowadziło do anarchii i upadku Polski – mówiła. Dodawała także, że Warszawą przyszło jej rządzić w bardzo ciężkich czasach, ponieważ tylko lata 2007-08 były czasem wzrostu gospodarczego.

W obawie przed destabilizacją sytuacji w mieście oraz grążącego mu chaosowi uczestnicy zjazdu przez aklamację przyjęli apel skierowany do warszawiaków, by nie brali udziału w głosowaniu, które odbędzie się 13 października. – Głos oddany w obronie pani prezydent będzie służył jej przeciwnikom – przekonywali członkowie warszawskich struktur PO. - Budowa wielkiej Warszawy to nie polityczna mrzonka, a codzienna ciężka praca, którą wykonuje Hanna Gronkiewicz-Waltz, ale i my wszyscy. Musimy wygrać - za tydzień (w referendum) i za rok (w wyborach samorządowych). Tylko my gwarantujemy Warszawie normalność, rozwój i stabilność -  dodawał Marcin Kierwiński, wiceszef miejskiej Platformy.

Hanna Gronkiewicz – Waltz zapowiedziała kontynuację swojej referendalnej taktyki polegającej na bezpośrednich spotkaniach z mieszkańcami. Pani prezydent zamierza także komunikować się z warszawiakami za pośrednictwem portali społecznościowych. - Zachęcam Was, abyście poszli do ludzi, ja będę nadal chodzić - razem z wami – mówiła do partyjnych kolegów.

Podczas zjazdu przekazano także pismo Małgorzaty Kidawy – Błońskiej skierowane do władz stołecznego SLD będące odpowiedzią na postulaty wysunięte przez Sojusz, od których partia Leszka Millera uzależniała udzielenie poparcia Hannie Gronkiewicz – Waltz. „W odpowiedzi na stanowisko Rady Warszawskiej SLD z zadowoleniem odnotowujemy, że wiele zgłaszanych przez SLD postulatów jest od kilku lat realizowanych. Cieszymy się, że możemy liczyć na merytoryczną współpracę koleżanek i kolegów z opozycji przy działaniach realizowanych na rzecz warszawiaków" – czytamy.

Pismo podpisane przez Kidawę – Błońską traktować należy jako wyciągnięcie ręki do warszawskiego SLD. Platforma gwarantuje w nim m.in. powstrzymanie się od kolejnych komercjalizacji jednostek służby zdrowia czy zwalniania nauczycieli. Partia Hanny Gronkiewicz – Waltz zgadza się także na podniesienie płac personelu pomocniczego w szkołach i przedszkolach. - Myślę, że członkowie i sympatycy SLD pozytywnie ocenią gest Platformy – mówił dzisiaj Sebastian Wierzbicki, szef warszawskiego Sojuszu. Swoje stanowisko w sprawie zbliżającego się referendum SLD ogłosi jutro.

 

Źródło: PAP

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...