Powrót Adama Grzegrzółki. Były burmistrz Białołęki dostał pracę w ratuszu

Wiktor Raczkowski    2014-05-06 21:01:41

Adam Grzegrzółka odszedł ze stanowiska, gdy został złapany na jeździe na rowerze pod wpływem alkoholu, wrócił do samorządu. Tym razem pracuje w stołecznym Centrum Komunikacji Społecznej jako zastępca dyrektora. Podczas postępowania rekrutacyjnego podobno miał wręcz "kosić konkurencję".

Przypomnijmy, że w czerwcu zeszłego roku Adam Grzegrzółka świętował na Starym Mieście urodziny swojego przyjaciela, na których pił piwo. Kawałek drogi powrotnej do domu zdecydował się przejechać rowerem miejskim Veturilo. Gdy dojeżdżał do stacji, by odstawić jednoślad, został zatrzymany przez policjantów, którzy wykryli w jego krwi 0,9 promila alkoholu. Dopuszczalne stężenie alkoholu we krwi pozwalające na kierowanie pojazdem to 0,2 promila. Wskutek tego incydentu Adam Grzegrzółka ustąpił ze stanowiska burmistrza Białołęki, które piastował nieco ponad pół roku.

–  Przepraszam za to wydarzenie, przepraszam moich współpracowników, którzy mogą się tym poczuć zdziwieni. Posypuję głowę popiołem. Nie powinienem tak robić, jest mi strasznie przykro i głupio, bo wiem, że to będzie rzutować na ocenę mojej pracy. W czasie prywatnym popełniłem pewną głupotę – mówił wówczas skruszony. Zimą sąd skazał go na 800 zł grzywny oraz wydał mu zakaz poruszania się na rowerze przez sześć miesięcy. Zakaz obowiązuje do lipca.

Wiele wskazuje jednak na to, że wszystko co złe, Adam Grzegrzółka ma już za sobą, a jego kariera nabiera nowego tempa. Niedawno wygrał konkurs na stanowiska zastępcy dyrektora Centrum Komunikacji Społecznej. Wedle doniesień z ratusza podczas postępowania rekrutacyjnego wypadł świetnie. – Wręcz kosił konkurencję! – mówi Agnieszka Kłąb, rzeczniczka Urzędu Miasta. – Chciałem wrócić do samorządu, bo się na tym znam. Za swój błąd już zapłaciłem – dodaje sam Grzegrzółka, który teraz odpowiada za komunikację z mieszkańcami m.in. związaną z numerem 19 115 oraz komunikację w samym urzędzie.

Były burmistrz Białołęki to samorządowiec doświadczony. Przez cztery lata był radnym dzielnicy Praga – Południe, przez kolejnych sześć pełnił funkcję zastępcy burmistrza tej dzielnicy. W grudniu 2012 r., o czym wspominaliśmy, przeniósł się na Białołękę.  Gdy składał swoją dymisję wiele osób mu współczuło. Kwiatami żegnali go przedstawiciele wszystkich klubów rady dzielnicy. Zgotowano mu także owację na stojąco.

Teraz Adam Grzegrzółka wraca do samorządu w trudnym dla Hanny Gronkiewicz-Waltz czasie. W wyniku afery bemowskiej musiała rozstać się z Jarosławem Dąbrowskim, swoim bliskim współpracownikiem. Kolejne dymisje na Bemowie negatywnie odbiły się także na samym wizerunku pani prezydent. Wiele osób wskazuje też, że coraz bardziej niepewna staje się sytuacja w stołecznych strukturach PO, które Jarosław Dąbrowski dotychczas był w stanie trzymać w ryzach. Powołanie doświadczonego samorządowca na tak newralgicznym odcinku jakim jest komunikacja z mieszkańcami wydaje się być próbą złapania przez Hannę Gronkiewicz-Waltz drugiego oddechu. Czy będzie to próba skuteczna? Przekonamy się w najbliższym czasie.

 

Źródło zdjęcia: Facebook

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...