Autobus połączy Zieloną Białołękę oraz Tarchomin?

Polityka Warszawska    2016-06-21 16:37:19

Radni z Białołęki chcą, by uruchomiony został autobus, będący bezpośrednim połączeniem pomiędzy Zieloną Białołęką a Tarchominem. Złożyli w tej sprawie stosowne interpelacje oraz zachęcają do podpisania petycji do Prezydent Warszawy. Linia łączyłaby Ratusz Białołęki przy Modlińskiej z terenami na wschód od kanału Żerańskiego.

Aleksandra Gajewska (Radna Warszawy), Anna Myślińska, Magdalena Roguska, Anna Majchrzak, Ilona Łącka (wszystkie z Platformy Obywatelskiej) oraz Filip Pelc (radny Wspólnoty Samorządowej Gospodarność) przekonują, że mieszkańcy od dłuższego czasu zgłaszają trudności w podróżowaniu komunikacją miejską pomiędzy wschodnią a zachodnią częścią Białołęki oraz potrzebę utworzenia bezpośredniego połączenia autobusowego. – Obecnie dojazd z Zielonej Białołęki na Tarchomin zajmuje (według serwisu jakdojade.pl) 40-60 minut i wymaga jednej bądź dwóch przesiadek, co oznacza, że załatwienie sprawy w urzędzie zajmuje nie mniej niż trzy godziny. Podróż jest szczególnie trudna dla osób starszych, ale także dla rodziców z małymi dziećmi. Nowa linia miałaby służyć także jako dojazd do Białołęckiego Ośrodka Sportu i Białołęckiego Ośrodka Kultury i ułatwi przemieszczanie się pomiędzy Zieloną Białołęką, Białołęka Dworską i Tarchominem. Będzie też ważnym elementem skomunikowania dzielnicy z planowaną przez m.st. Warszawę przychodnią specjalistyczną ze szpitalem jednego dnia – czytamy w petycji.

Podjęto już pierwsze kroki poza samą zbiórką podpisów. – Inicjatorzy akcji zebrali już ponad 1000 podpisów pod swoją petycją! Odbyło się również pierwsze spotkanie z dyrektorem ZTM, Wiesławem Witkiem, który zlecił już niezbędne analizy. Zgodnie z ustaleniami, w najbliższym czasie odbędzie się wspólne spotkanie robocze, podczas którego powstanie plan pracy – informują radni. Są też zadowoleni, że zbiórka podpisów idzie dobrze. – Cieszy nas, że mieszkańcy bardzo chętnie podpisują petycję. Daje nam to silne argumenty w rozmowach z władzami miasta i – mamy nadzieję – przyspieszy utworzenie połączenia. – mówią inicjatorzy akcji. Jak dodają: „Zdajemy sobie sprawę, że nie stanie się to natychmiast, że temat ten jest wyzwaniem i wymaga także inwestycji w infrastrukturę drogową na trasie, którą ta linia będzie ostatecznie kursowała”. – Nie uciekamy od trudnych kwestii. Łączymy siły, by skutecznie je rozwiązywać - przekonują

Petycję skierowano wprost do Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. – Szanowna Pani Prezydent! Białołęka jest dzielnicą o dużej powierzchni, jest też - przez swoje położenie po obu stronach ulicy Modlińskiej - podzielona, co znacząco utrudnia mieszkańcom korzystanie z różnych instytucji publicznych. W związku z powyższym, realizując postulaty mieszkańców, wnosimy niniejszą petycję z prośbą o pozytywne rozpatrzenie i realizację tej ważnej lokalnej potrzeby – wzywają autorzy.

Petycję można znaleźć pod tym adresem.

(AK)

Zobacz także:

Trwa głosowanie w trzeciej edycji Budżetu Partycypacyjnego

Bielany: Pracownicy OPS bezpieczniejsi

Duża hala widowiskowo-sportowa w Warszawie – jest petycja w tej sprawie

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...