Mieszkańcy dyskutują ws. Głębockiej

Karol Szyszko    2015-02-21 19:46:41

W czwartek wieczorem na Zielonej Białołęce odbyło się spotkanie poświęcone budowie kanalizacji na ul. Głębockiej, która rozpoczęła się w styczniu. Jej skutkiem jest wyłączenie ulicy z ruchu kołowego. Mieszkańcy mieli szansę zadać pytania i podzielić się swoimi uwagami bezpośrednio z urzędnikami i wykonawcą prac.

Spotkanie odbyło się w filii Białołęckiego Ośrodka Kultury „3 pokoje z kuchnią”, przy ul. Głębockiej. Na pytania dotyczące realizowanej inwestycji odpowiadali przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Urzędu m.st. Warszawy, Zarządu Transportu Miejskiego, Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych oraz wykonawcy robót. – Zaprosiliśmy Państwa, ponieważ chcemy podzielić się informacjami nt. inwestycji, a także wysłuchać pytań, uwag czy wątpliwości – powiedział Jakub Turek z Urzędu Miasta.

Co właściwie dzieje się na ul. Głębockiej i jak długo potrwają utrudnienia? Inwestycja przewiduje budowę sieci kanalizacyjnej o łącznej długości blisko 2,4 km oraz przepompowani ścieków z niezbędną infrastrukturą. Oprócz kanałów grawitacyjnych i przewodów tłocznych zostaną wybudowane odcinki sieci kanalizacyjnej do granic prywatnych nieruchomości, a także tzw. sięgacze (odcinki kanałów) w ulice boczne. O przewidywanym terminie realizacji poinformował na spotkaniu Artur Chrostowski z MPWiK. – Inwestycja rozpoczęła się w styczniu, a inwestorem jest MPWiK. Termin końcowy to sierpień 2016, ale planujemy zakończyć wcześniej. Sądzimy, że to będzie I kwartał przyszłego roku – powiedział Chrostowski.

To jednak nie koniec utrudnień dla mieszkańców. MPWiK ma obowiązek, po wykonaniu prac odtworzyć obecną asfaltową nawierzchnię ulicy. Następnie na Głębocką wkroczy Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. W grudniu 2014 roku, ZMID podpisał umowę na opracowanie projektu przebudowy ul. Głębockiej na odcinku od ul. Podwójnej do skrzyżowania Berensona i Katy Grodziskie.  Zakładamy, że zezwolenie na prace uda nam się pozyskać do marca przyszłego roku. W między czasie wyłonimy przetarg na wyłonienie wykonawcy – powiedział Dariusz Bosak z Zarządu. Roboty potrwają przez 10-12 miesięcy, ZMID nie planuje jednak w tym czasie całkowitego wyłączenia z ruchu ulicy. Nie wiadomo jeszcze jak docelowo ma wyglądać ul. Głębocka po przebudowie, może mieć od 6 do nawet 9 metrów szerokości.

Zarząd Transportu Miejskiego jest na utrudnienia w ruchu przygotowany. – Po ubiegłorocznych doświadczeniach staraliśmy się dołożyć wszelkich starań, aby ten układ komunikacyjny nie był gorszy od zeszłorocznego – powiedział Grzegorz Dragan z ZTM. Podstawową linią pozostanie 527, która jeździ objazdem przez Skarbka z Gór. W chwili uruchomienia II linii metra ZTM wprowadzi specjalną linię autobusową E7, która dowiezie pasażerów na dw. Wileński.

Mieszkańców interesowała nie tylko przebudowa ulicy i transport publiczny. Pytali również o koszt podłączenia do kanalizacji prywatnych posesji, możliwość jego dofinansowania (miasto dopłaca 3 tys. złotych) czy budowę nowych magistrali wodociągowych. Nie na wszystkie pytania zaproszeni goście byli w stanie odpowiedzieć. Mieszkańcy mogli jednak spisać swoje wątpliwości i zgodnie z deklaracjami, uzyskają na nie odpowiedź w późniejszym terminie.

Z całą pewnością można stwierdzić, iż to było owocne spotkanie, na którym przeważały merytoryczne pytania i wątpliwości. To dobry przykład pokazujący, jak można współpracować z mieszkańcami podczas realizacji inwestycji. Szkoda tylko, że na spotkaniu zabrakło przedstawiciela Urzędu Dzielnicy.

 

Źródło zdjęć: www.facebook.com/infoulice

Zobacz także:

Komunikacyjne "sukcesy" Ratusza

Zmiany na Pradze. Białołęka dla PO

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...