Paweł Lisiecki nowym burmistrzem Pragi Północ

Rafał Osiński    2014-12-31 16:37:43

Wybory zarządu dzielnicy Pragi Północ przebiegły bez niespodzianek. Nowym burmistrzem został Paweł Lisiecki (PiS) zaś jego zastępcami Dariusz Kacprzak i Dariusz Wolke (obaj z WWS). Jedynym zaskoczeniem był bojkot posiedzenia przez radnych Platformy Obywatelskiej, którzy nie pojawili się na środowym głosowaniu. Pojawił się za to Piotr Guział.

Mimo nieobecności radnych PO nie było problemów z kworum. Już na samym początku posiedzenia Robert Kazanecki (PiS) zgłosił kandydaturę Pawła Lisieckiego na burmistrza. Wobec braku kontrkandydatów przewodniczący rady Ryszard Kędzierski (PiS) zarządził głosowanie, które bezapelacyjnie wygrał Lisiecki. Spośród 14 głosujących uzyskał wsparcie 13 radnych, przy jednym głosie nieważnym. Najprawdopodobniej był to głos Ireneusza Tondery (SLD)

Po ogłoszeniu wyników głosowania, dotychczasowy burmistrz dzielnicy Piotr Zalewski (PO) podziękował radzie za 4 lata współpracy. Zaraz po nim głos zabrał nowo wybrany burmistrz. – Moim celem jest to, by mieszkańcy czuli się jak u siebie w domu – rozpoczął. – Musimy wyeliminować minimalizm, który dotychczas panował w dzielnicy. Konieczna jest walka o fundusze z ratusza – kontynuował. – Mam wiele priorytetów. Chcę zgłaszać projekty uchwał z zakresu mieszkalnictwa. Chcę rozbudowywać ścieżki rowerowe oraz modernizować parki. Będę wspierać inicjatywy lokalne, a organizacje społeczne będę traktować jako równorzędnych partnerów. Musimy wspierać budowę kapitału społecznego – zapowiadał Lisiecki. Nowy burmistrz wspomniał również między innymi o wsparciu dla turystyki w dzielnicy, zapowiedział inicjatywy nakierowane na to, by zatrzymać odpływ mieszkańców, obiecał przyciągnięcie inwestorów, wsparcie dla sportowców oraz artystów.

W kolejnej części posiedzenia przystąpiono do wyboru wiceburmistrzów. Burmistrz Lisiecki zaproponował na to stanowisko Dariusza Kacprzaka oraz Dariusza Wolke z Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej. Obaj kandydaci uzyskali 13 głosów poparcia przy dwóch głosach nieważnych (prawdopodobnie z SLD). Kacprzak jest z wykształcenia politologiem, ukończył studia MBA. W swojej dotychczasowej karierze pełnił m.in. obowiązki dyrektora Biura Rady Warszawy. Dariusz Wolke z kolei to ekonomista, długoletni pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Swoim współpracownikom na posiedzeniu towarzyszył przewodniczący WWS Piotr Guział.

Na koniec nadzwyczajnej sesji przewodniczący Rady odniósł się do nieobecności radnych Platformy Obywatelskiej – Wyrażam ubolewanie, że radni PO nie przyszli na tak ważne wydarzenie dla dzielnicy, jakim jest wybór jej zarządu. Mamy tu do czynienia z brakiem zrozumienia dla istoty demokracji. Jednocześnie dziękuję radnym SLD, że dziś się pojawili – zakończył przewodniczący Ryszard Kędzierski.

Ostatnim akcentem posiedzenia były życzenia noworoczne złożone przez Prezydium Rady radnym oraz mieszkańcom dzielnicy.

Zobacz także:

PiS i PWS przejmują władzę na Pradze

Praski maraton wyborczy

Zdjęcie główne: facebok.com/lisiecki.pawel, pozostałe: politykawarszawska.pl

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...